Meldpunt snel varende boten. LET OP!

terug naar overzicht

Zaterdag, 3 juni 2023

De mooie dagen zijn begonnen. Helaas doet niet iedereen hieraan mee. Doe een ander een plezier en gedraag je normaal. Hard varen is vervelend voor hengelaars, andere watersporters, slecht voor de oevers en vogelnesten en kan behoorlijk kostbaar zijn wanneer je wordt gefotografeerd op gepakt.

Op de ledenvergadering vertelde Bas Witte dat bij een karpervisser aan de Gouw in Zaandam door een snel langsvarende boot zijn visspullen zijn vernield en zijn kwijtgeraakt. Een schadepost van ca. 1.500 euro. 

Wij verzoeken onze leden bij overlast en het constateren van snel varende boten dit te melden, te fotograferen indien mogelijk en een melding hiervan te maken.. 
Dit kan online via de website www.zaanstad.nl via een melding maken 

> overlast op het water of per e-mail.: overlast op het water.
Je hebt geen vaarbewijs nodig voor een open roei, zeil en motorboot tot 7 meter lang, als deze maximaal  niet harder als 13 km per uur kan varen. 

Voor het besturen van een motorbootje moet je echter wel minimaal 12 jaar oud zijn. 

Voor een snelle boot (sneller als 20 Km. per uur. minimaal 18 jaar

Een buitenboordmotor van 4 Pk kan wel al de 20 Km per uur halen met een lichte boot. Een 6 Pk gaat dan al sneller als het maximum en is dus dan een snelle boot. Een vaarbewijs, overige voorzieningen en registratienummer zijn dan verplicht. 

Op elke boot dient duidelijk de naam van het vaartuig leesbaar te zijn.

De boetes zijn hoog. Geen vaarbewijs 550 Euro. Ontbreken dodemansknop 230 Euro. Varen met een snelle motorboot onder de 18 jaar 210 Euro. Geen reddingsvest aanwezig 45 tot 220 Euro. Etc. etc. Lees het na en wordt niet verrast bij een controle.


Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies